19.02.2021
Garść przerażających informacji.

Zgromadziliśmy kilka informacji o kosztach wypadków na przejściach dla pieszych.

Bazując na danych statystycznych Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z 2019 roku w Polsce doszło do 30 tysięcy wypadków na polskich drogach. Łącznie zginęło 2897 osób, a ponad 35 tysięcy zostało rannych.

Koszty finansowe (o społecznych nie śmiemy tu pisać), to około 56.6 miliarda złotych. Ta zatrważająca kwota, to prawie 2,7% Polskiego PKB który wspólnie wypracowujemy.

Bardzo niepokojąco wyglądają wyliczenia wypadków z udziałem pieszych. W całym roku 2019 doszło do 7005 wypadków z udziałem pieszych. Stanowi to 23,1% wszystkich wypadków. Niestety 793 osoby zmarły a 6361 odniosło obrażenia.

Niefrasobliwość pieszych, brawura kierowców, złe doświetlenie lub brak odpowiedniego oznakowania zarówno przejść dla pieszych jak i samych pieszych powoduje, że te liczby są przytłaczające.

Niestety do większości z nas to nie przemawia. Zostańmy więc bezdusznymi liczykrupami i  przeliczmy to na pieniądze. Albo jeszcze lepiej - na urlopy dla 4 osobowej rodziny. Uśredniając koszt jednego wypadku śmiertelnego to1,7 miliona złotych. Koszt kolizji 26,7 tysiąca złotych.  Co daje nam łącznie 1 517 938 700 PLN. Wakacyjny wyjazd dla 4 osób to koszt na dzień dzisiejszy 11 365 zł.

133 199,25 - tyle 4 osobowych rodzin mogło by polecieć na darmowe wakacje, gdyby nie ilość wypadków z udziałem pieszych...

Widząc te liczby jesteśmy pewni, że inwestycje w bezpieczeństwo - świadomość uczestników dróg, kampanie informacyjne, aktywne oznakowanie przejść dla pieszych oraz lepsze doświetlenie dróg, chodników i pasów - ma znaczenie. I zwraca się nie tylko w złotówkach, ale przede wszystkim w życiu i zdrowiu nas wszystkich.

DVSwypadek
mainblog-min

12.02.2021
Ruszamy z nową stroną

Po kilku tygodniach prac - tworzeniu grafik, układu strony czy pisaniu tekstów - ruszyła nasza nowa strona DVS-u.

Włożyliśmy w nią dużo pracy i serca aby była jak najlepsza. Jako, że nasze motto brzmi "ulepszanie nie ma końca" wiemy, że jeszcze wiele można zrobić. Z naszej strony gwarantujemy, że nie pozostawimy jej samej sobie i będziemy nad nią stale pracować dodając nowe wpisy na blogu czy chwaląc się najnowszymi realizacjami.

Jeśli macie jakieś uwagi, podzielcie się nimi z nami pisząc wiadomość z dopiskiem "strona www" na naszą skrzynkę kontaktową

05.02.2021
Kilka słów o "SSOP"

Skuteczny System Ochrony Pieszych (SSOP), aktywne znaki drogowe czy radary wyświetlające prędkość mijających je pojazdów to tylko część produktów, które ograniczają wypadki na drogach. DVS udało się jednak również opracować Skuteczny System Ochrony Pieszych (SSOP). Jest to świetne rozwiązanie, które sprawia, że przejście dla pieszych staje się doskonale widoczne. Zwiększając strefę bezpieczeństwa pieszego z 4m do ponad 150m. A jak wszyscy z pewnością zdajemy sobie sprawę jest to różnica, która może uratować życie.

W skład tego wyjątkowego systemu, który zdobył uznanie w Polsce i za granicą wchodzą radary, znak D6 posiadający podświetlenie przejścia dla pieszych oraz dualne czujnikami ruchu. Wszystko to sprawia, że pasy są odpowiednio podświetlone zwłaszcza, gdy zbliża się do nich pieszy. Kierowca z kolei z dużej odległości jest informowany o możliwości pojawienie się na drodze osób przechodzących na drugą stronę jezdni.

System-skutecznej-ochrony-pieszych_[571]_1200

15.01.2020
NOWY BUDYNEK

W końcu. Czekaliśmy, czekaliśmy i się doczekaliśmy. Z dumą przedstawiamy projekt naszej przyszłej siedziby.

My jako pracownicy jesteśmy zachwyceni wizualizacją nowego budynku, a co Wy sądzicie?? Jeśli się podoba zostawcie LIKE'a

Będziemy informować Was na bieżąco o postępach w projekcie. Trzymajcie kciuki!!!

w-trakcie-budowy-projekt-sylwetki-z-budynkiem-i-wyposazeniem-na-tasmie-barierowej-i-stozkach-wzgorzu_1284-33910
DVS_CAM_033
DVS_CAM_022 - Copy
DVS_CAM_011
w-trakcie-budowy-projekt-sylwetki-z-budynkiem-i-wyposazeniem-na-tasmie-barierowej-i-stozkach-wzgorzu_1284-33910

15.12.2020
Odważna decyzja

Z przyjemnością, ekscytacją, szczęściem i nadzieją informujemy o niedawno podjętej decyzji.

Po długich naradach, konsultacjach i przeanalizowaniu planów biznesowych Prezes DVS Rafał Kuchta podjął decyzję o rozpoczęciu procesu mającego na celu budowę nowej siedziby firmy. Jak tylko poznamy projekt zaraz się nim z Wami podzielimy.

Stay tuned!

11.10.2020
Nasze plany na przyszłość!

W 2020 roku podjęliśmy kilka kluczowych dla dalszego rozwoju firmy, decyzji. DVS wzbogacił się o nowych pracowników, zmieniamy strategię obsługi i kontaktu z klientami.

 

Aktywne znaki drogowe